Odliczamy do rozpoczęcia sezonu Zielonogórskiego Roweru Miejskiego

26.02.2019

Tylko kilka dni pozostało do rozpoczęcia nowego sezonu Zielonogórskiego Roweru Miejskiego. System ruszy w piątek po trzymiesięcznej przerwie. W tym sezonie system zostanie rozbudowany o 3 dodatkowe stacje i 30 rowerów. W sumie będzie można korzystać z 400 charakterystycznych jednośladów, w tym tandemów i rowerów familijnych.

Tegoroczny sezon potrwa przez dziewięć miesięcy – od początku marca do końca listopada. To już drugi sezon Zielonogórskiego Roweru Miejskiego i zarazem pierwszy pełny – w ubiegłym roku rowery można było wypożyczać od sierpnia. Przez nieco ponad trzy miesiące rowery wypożyczono niemal 200 tysięcy razy.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z ubiegłorocznego wyniku. Jestem przekonany, że to jednak zaledwie wstęp do tegorocznego sezonu. Przed nami 275 dni i nocy funkcjonowania Zielonogórskiego Roweru Miejskiego. Zainteresowanie mieszkańców każe przypuszczać, że będzie on istotnym i stałym uzupełnieniem komunikacji publicznej w Zielonej Górze” – mówi Robert Lech, prezes Nextbike Polska.

Rowery dostępne będą na 40 stacjach, w tym na trzech nowych – Nowa/Browarna, Zjednoczenia/Dekoracyjna i Francuska/Dunikowskiego. Aby wypożyczyć rower, należy zarejestrować się w systemie korzystając ze strony ZielonogorskiRowerMiejski.pl, aplikacji mobilnej Nextbike lub terminala stacji wypożyczeń. Należy też zasilić konto kwotą co najmniej 10 złotych, która jest niezbędna do wypożyczenia roweru.

Rowery wypożyczamy korzystając z aplikacji mobilnej Nextbike lub terminala stacji rowerowej. Wystarczy postępować zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami – wpisać numer telefonu, PIN oraz numer wypożyczanego roweru. Wypożyczając poprzez aplikację wystarczy zeskanować kod QR wypożyczanego roweru.

Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia jest bezpłatne. Po przekroczeniu tego czasu opłata naliczana jest zgodnie z cennikiem – 2 zł za wypożyczenie trwające od 21 do 60 minut i 4 zł za każdą kolejną rozpoczętą godzinę.

Zielonogórski Rower Miejski to pierwszy i jak dotąd jedyny system rowerowy w Województwie lubuskim. Został uruchomiony 21 sierpnia 2018 roku. W tym i w kolejnych sezonach rowery można wypożyczać od 1 marca do 30 listopada.

Skontaktuj się z nami

Infolinia: +48 68 422 84 44

Czynne całodobowo
koszt połączenia zgodny z taryfami operatorów

Reklamacje i zapytania:
[email protected]

nextbike