Pierwszy system rowerowy w województwie lubuskim

21.08.2018

Mieszkańcy Zielonej Góry od dziś mogą cieszyć się rowerami miejskimi. Pierwszy system rowerowy w województwie uruchomiła firma Nextbike Polska. Do dyspozycji użytkowników jest 36 samoobsługowych stacji wypożyczeń i 360 zielonych rowerów.

Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia jest całkowicie bezpłatne. Po ich przekroczeniu za pierwsze 60 minut jazdy zapłacimy 2 złote, a za każdą kolejną godzinę po 4 złote. Cennik jest tak skonstruowany, by promować wykorzystanie roweru na krótkich dystansach – do przystanku, do pracy, na zakupy.

Ponieważ stawiamy na rozwój zrównoważonego transportu w Zielonej Górze, uruchamiamy dzisiaj Zielonogórski Rower Miejski. Konsekwentnie dążyliśmy do tego, by najpierw zadbać o odpowiednią infrastrukturę rowerową w mieście, a później zainwestować w profesjonalny system rowerów miejskich. Mam nadzieję, że mieszkańcy będą codziennie z niego korzystać” – podkreśla Janusz Kubicki, Prezydent Miasta Zielona Góra.

Zielonogórski Rower Miejski to 340 standardowych rowerów, 10 tandemów i 10 rowerów familijnych typu cargo. Te ostatnie, dzięki zamontowanym z przodu składanym ławeczkom i pasom bezpieczeństwa umożliwiają wygodne przewiezienie nawet czworga dzieci. To doskonały sposób na rodzinną przejażdżkę.

Województwo lubuskie do dziś było białą plamą na mapie systemów Nextbike w Polsce. Wypełniamy ją dużym, pełnowymiarowym systemem rowerowym w Zielonej Górze. To już czterdziesty system Nextbike w Polsce – jesteśmy m.in. w Warszawie, Łodzi, Poznaniu i we Wrocławiu. Ze wszystkich naszych systemów w Polsce i za granicą można korzystać za pomocą jednego konta” – mówi Robert Lech, prezes Nextbike Polska, operatora Zielonogórskiego Roweru Miejskiego.

Z rowerów może skorzystać każdy pełnoletni użytkownik – osoby między 13 a 18 rokiem życia powinny przedstawić zgodę rodziców. Wystarczy zarejestrować się na stronie ZielonogorskiRowerMiejski.pl i zasilić konto kwotą min. 10 zł. Są z niej finansowane przyszłe wypożyczenia. Ci mieszkańcy, którzy mają już konto założone w innym systemie Nextbike – a takich osób jest 1200 – mogą z niego skorzystać również w Zielonej Górze.

Wypożyczenie roweru jest bardzo łatwe. Wystarczy wpisać na terminalu stacji wypożyczeń swój numer telefonu, kod PIN, który otrzymaliśmy podczas rejestracji, i numer wypożyczanego roweru. Można też skorzystać z bezpłatnej aplikacji Nextbike na telefony komórkowe, wtedy wypożyczenie jest jeszcze łatwiejsze.

Stacje Zielonogórskiego Roweru Miejskiego rozmieszczono w kluczowych punktach miastach w centrum i na osiedlach tak, by dostęp do nich miało jak najwięcej mieszkańców. Pełna lista lokalizacji jest dostępna na stronie internetowej, w aplikacji mobilnej i na terminalach stacji wypożyczeń.

W tym roku z rowerów korzystać będzie można do końca listopada. W kolejnych latach sezon rowerowy rozpocznie się już 1 marca.

Skontaktuj się z nami

Infolinia: +48 68 422 84 44

Czynne całodobowo
koszt połączenia zgodny z taryfami operatorów

Reklamacje i zapytania:
bok@zielonogorskirowermiejski.pl

nextbike