Zakończenie sezonu Zielonogórskiego Roweru Miejskiego 2020

01.12.2020

 

Blisko 137 tysięcy wypożyczeń i ponad 3400 nowych użytkowników tylko w 2020 roku.  Zakończyliśmy drugi sezon Zielonogórskiego Roweru Miejskiego – czas na podsumowanie.

System rowerów miejskich obsługiwany przez firmę Nextbike Polska, największego dostawcę i operatora sieci wypożyczalni w kraju, gości w Zielonej Górze już od sierpnia 2018 roku. Wypożyczalnie ZRM to aż 400 jednośladów, w tym standardowe rowery miejskie, tandemy i familijne typu cargo – dostępne przy 40 stacjach w mieście.

Tegoroczny sezon był dla nas wszystkich bardzo specyficzny – ograniczenia związane z pandemią koronawirusa wpływały i wciąż wpływają na nasze codzienne życie. W dobie licznych obostrzeń i limitów szukamy bezpiecznych alternatyw – jedną z nich jest rower miejski.

W samym 2020 roku użytkownicy ZRM wynajmowali jednoślady przez 31743 godziny – to prawie 87 lat ciągłego wynajmu jednego roweru!

Najczęściej odwiedzane stacje w Zielonej Górze to 1 Maja (Zielona Strzała) oraz Wyszyńskiego/Wiśniowa, skąd wynajęto rowery blisko 15 tysięcy razy. Warto zaznaczyć również, że średni czas wynajmu to 14 minut – obserwujemy ciekawy trend we wszystkich miastach, w których funkcjonują rowery miejskie. Wydłużanie się średniego czasu jest oznaką, że mieszkańcy w czasach pandemii korzystają z jednośladów jako głównego środka transportu miejskiego, a nie tylko jego uzupełnienia. Wynika to z dużego zaufania do bezpieczeństwa rowerów miejskich, które codziennie są dezynfekowane przez zespół do zadań specjalnych od Nextbike Polska.

Łącznie Zielonogórski Rower Miejski liczy już sobie blisko 35 tys. użytkowników, a tylko w tym roku dołączyło do niego ponad 3400 osób. Warto zaznaczyć jednak, że w czołówce mamy trzech użytkowników, którzy sami wynajęli rowery 1804 razy, a rekordzista zrobił to 773 razy.

Najpopularniejsze stacje w tym sezonie to:

1 Maja (Zielona Strzała)

Wyszyńskiego/Wiśniowa

Wojska Polskiego/Reja

Batorego/Obywatelska

Kupiecka/Wojska Polskiego

 

Najczęściej pokonywane trasy tego roku to:

1 Maja (Zielona Strzała) do Krośnieńska (Zielona Strzała)

Wojska Polskiego/Reja do Wojska Polskiego/Wyszyńskiego

Batorego/Obywatelska do Kupiecka/Wojska Polskiego

Wojska Polskiego/Wyszyńskiego do Wojska Polskiego/Reja

Kupiecka/Wojska Polskiego do Batorego/Obywatelska

 

Przed spółką Nextbike Polska czas intensywnej przerwy zimowej, podczas której rowery przechodzą pełną kontrolę serwisową, żeby wiosną móc powrócić na kolejny sezon rowerowy.

Dziękujemy,
Zespół Nextbike Polska! 

Skontaktuj się z nami

Infolinia: +48 68 422 84 44

Czynne całodobowo
koszt połączenia zgodny z taryfami operatorów

Reklamacje i zapytania:
[email protected]

nextbike