Zielonogórski Rower Miejski kończy sezon z imponującymi wynikami

27.11.2018

Wystarczyły nieco ponad trzy miesiące, by zielonogórzanie wypożyczyli rowery niemal 200 tysięcy razy! Oznacza to, że średnio każdy jednoślad miał ponad 500 użytkowników! 30 listopada ostatni dzień w tym roku będzie można skorzystać z rowerów.

Zielonogórski Rower Miejski wystartował 21 sierpnia. To pierwszy system rowerowy w województwie lubuskim.

„Rower staje się coraz bardziej popularnym wśród zielonogórzan środkiem transportu, a uruchomienie Zielonogórskiego Roweru Miejskiego wprowadziło prawdziwą rewolucję. To cieszy i mobilizuje nas do dalszego działania.” – podkreśla Janusz Kubicki, Prezydent Miasta Zielona Góra.

Popularność Zielonogórskiego Roweru Miejskiego tym bardziej imponuje, że tegoroczny, niepełny sezon trwał trzykrotnie krócej niż w przyszłym i kolejnych latach, kiedy rowery będzie można wypożyczać od początku marca do końca listopada.

„Skala wykorzystania Zielonogórskiego Roweru Miejskiego przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Mamy świadomość, że zwłaszcza na początku wielu mieszkańców testowało nasz system i sprawdzało, jak się z niego korzysta. Liczba wypożyczeń we wrześniu i w kolejnych miesiącach pokazuje jednak, że użytkownicy przekonali się do tego rozwiązania i korzystają z rowerów na co dzień. To nas bardzo cieszy” – mówi Robert Lech, prezes Nextbike Polska, operatora Zielonogórskiego Roweru Miejskiego.

W systemie Zielonogórskiego Roweru Miejskiego zarejestrowało się ponad 20 tysięcy osób. Najwięcej – ponad 12 tysięcy – jeszcze w sierpniu, jednak nawet w listopadzie każdego dnia liczba użytkowników rosła.

Najlepszym dniem była środa, 29 sierpnia. Padł wtedy rekord 4607 wypożyczeń! To średnio 3 wypożyczenia na minutę przez okrągłe 24 godziny! Najlepszym miesiącem był jednak wrzesień, kiedy zielonogórzanie wypożyczyli rowery ponad 82 tysiące razy. Średni czas jednego wypożyczenia w tym sezonie to 13 minut i 12 sekund.

Skontaktuj się z nami

Infolinia: +48 68 422 84 44

Czynne całodobowo
koszt połączenia zgodny z taryfami operatorów

Reklamacje i zapytania:
bok@zielonogorskirowermiejski.pl

nextbike